Dziś ma miejsce premiera nowego katalogu tkanin screen. To jeszcze większy wybór kolorów i funkcji, jakie będa mogły spełnić osłony okienne.

Nowy katalog łączy w sobie kompleksową ofertę tkanin screenowych przeznaczonych zarówno do stosowania na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Nowe tkaniny pojawiły się w kolekcji Nova 520, Serge oraz Soltis 92. Zupełną nowością jest seria Soltis 92 BO gwarantująca 100-procentowe zaciemnienie wnętrza.

  • Zależało nam, aby oferta screenów od Akant pozwalała na jeszcze lepsze dopasowanie osłon – mówi Paweł Dobrzański, Dyrektor Handlowy w firmie Akant. – Chodzi nie tylko o kolorystyczne dopasowanie, ale przede wszystkim o spełnienie określonych zadań –

Tkaniny screenowe wyróżnia właśnie ich szeroka funkcjonalność. Przede wszystkim doskonale chronią wnętrza przed nagrzewaniem, co zapewnia komfortowe warunki do wypoczynku czy pracy. Ponadto odbijają promienie słoneczne i ograniczają nadmierne naświetlanie pomieszczeń. Wszystkie nowe tkaniny są niepalne, odporne na rozrywanie i rozciąganie oraz działanie czynników atmosferycznych.

W kolekcji Serge pojawiło się aż 20 nowych tkanin, w tym 10 o przezierności 1% i 10 ze współczynnikiem transparentności 3%. Wszystkie zrobione są z włókna szklanego utkanego we wzór skośnej fali i pokrytego PCV. Tkanina 1% gwarantuje jeszcze lepszą ochronę przed gorącem oraz naświetlaniem i ma jedynie 0.6 mm grubości. Tkanina 3% wpuszcza do wnętrza więcej światła dziennego i jest nieco grubsza, bo ma 0.8 mm grubości. Dzięki optymalnej przezierności obu tkanin, nie tylko mamy możliwość korzystania z zalet światła dziennego, ale także atutów widoku na zewnątrz.

Kolejne dwie nowości to tkaniny Soltis 92 i Soltis 92 BO.

  • Absolutną nowością jest tkanina screen black out – mówi Paweł Dobrzański. – Świetnie izoluje temperaturę, zupełnie blokuje promienie UV i co najważniejsze – całkowicie zaciemnia wnętrze.Taka pozycja w ofercie screenów na pewno zaspokoi potrzeby wielu Klientów.

Wśród tkanin z grupy Soltis pojawiło się 18 nowości, w tym aż 7 z kolekcji black out. Jeśli chodzi o kolorystykę, premierowe kolory oscylują w odcieniach beżu, brązów i szarości. Uniwersalne barwy nawiązujące do kolorów natury pasują do niemal każdej aranżacji.

Nowy katalog można już zamówić u przedstawicieli Akant.