fbpx

Slide Link

Rolety zewnętrzne

Roleta zewnętrzna to niezwykle uniwersalny system zewnętrznych osłon okiennych. Chroni dom przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, utratą ciepła, silnym wiatrem, hałasem oraz  stanowi skuteczną barierę antywłamaniową. Zimą w znacznym stopniu pozwala obniżyć koszty ogrzewania, latem natomiast zapewnia przyjemny chłód i półmrok umożliwiający komfortowy odpoczynek osobom przebywającym w danym pomieszczeniu. Minimalistyczny wygląd, możliwość kolorystycznego dopasowania do elewacji budynku czy wiele opcji montażu sprawiają, że system cieszy się dużą popularnością.

Outdoor_Roller_Blinds_Catalogue_v2-10

ROLETY ADAPTACYJNE - ELEWACYJNE

System osłon zewnętrznych przeznaczony do budynków już istniejących. Rolety wyróżnia doskonała izolacja termiczna, dzięki czemu latem chronią budynek przed nadmiernym nagrzewaniem, a zimą zapobiegają wychłodzeniu. Zasłonięte rolety przyczyniają się także do redukcji hałasu napływającego z zewnątrz oraz umożliwiają całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Zaletą rolet jest prosty montaż bezpośrednio na ścianę elewacyjną budynku lub do stolarki okiennej (we wnęce). Brak ingerencji w obecny stan budynku oraz brak specjalnych przygotowań pod montaż powodują, że decyzję o montażu rolet w systemie adaptacyjnym możemy podjąć w dowolnym momencie.

W zależności od wyglądu bryły budynku, istnieje możliwość odpowiedniego dopasowania do niej kształtu kasety. W ofercie są kasety: ścięta pod kątem 45°, owalna SKO i półowalna SKP. Kaseta i prowadnice wykonane są z ekstrudowanego aluminium. Dostęp do rewizji kasety jest od przodu, co ułatwia ewentualny serwis rolet.

ROLETY PODTYNKOWE - SP-E

System osłon zewnętrznych przeznaczony do budynków dopiero wznoszonych. Rolety wyróżniają się świetną izolacją termiczną, ponieważ nie ingerują w konstrukcję okna, drzwi i nadproża, nie naruszając tym samym bilansu energetycznego budynku. Latem osłony chronią budynek przed nadmiernym nagrzewaniem, a zimą zapobiegają wychłodzeniu. Zasłonięte rolety ograniczają także napływ dźwięków z zewnątrz oraz dają całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Istotną kwestią jest zaplanowanie zastosowania tego typu rozwiązań oraz sposobu ich instalacji jeszcze na etapie projektowania budynku, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie walorów funkcjonalnych tego typu systemów. Rolety mogą być także montowane w budynkach już istniejących, jednak w takim przypadku wymagane jest dokonanie określonych zmian w obrębie nadproża.

Rolety podtynkowe posiadają wypust z przodu skrzynki umożliwiający wykonanie dowolnej obróbki tynkarskiej. Konstrukcja prowadnic również pozwala na ich częściową zabudowę. Dostępny jest także wariant prowadnic podtynkowych umożliwiający docieplenie nadproża. Dzięki wrażeniu “wtopienia się” w elewację, rolety stają się elementem ozdobnym będącym integralną częścią fasady.

Kaseta i prowadnice wykonane są z ekstrudowanego aluminium. Dostęp do rewizji kasety jest od dołu, co ułatwia ewentualny serwis osłon. W systemie do zabudowy dostępna jest kaseta kwadratowa.

ROLETY NADSTAWNE - OPOTERM

System osłon zewnętrznych przeznaczony do budynków dopiero wznoszonych. Rolety wyróżnia doskonała izolacja termiczna. Latem osłony chronią budynek przed nadmiernym nagrzewaniem, a zimą zapobiegają wychłodzeniu. Zasłonięte rolety ograniczają także napływ dźwięków z zewnątrz oraz dają całkowite zaciemnienie pomieszczenia.

Decyzję o montażu rolet należy podjąć na etapie tworzenia projektu budynku tak, by zostawić odpowiednią ilość miejsca nad oknem. Rolety montowane są razem z oknami, a sama kaseta umieszczona jest nad ramą okna. Kaseta rolety ukryta jest pod elewacją, przez co osłony idealnie komponują się z elewacją tworząc harmonijną całość z budynkiem.

Kaseta i prowadnice wykonane są z bardzo dobrej jakości elementów PCV. Wnętrze skrzynek zostało dodatkowo docieplone, zwiększając tym samym izolację termiczną. Kaseta rolety nadaje się do całkowitej zabudowy a ewentualny serwis rolety możliwy jest od dołu kasety, wewnątrz budynku. W systemie nadstawnym dostępna jest kaseta prostokątna.

Rolety zewnętrzne z moskitierą

Opcjonalnie w rolecie można zastosować podwójne prowadnice, które umożliwiają doposażenie osłon w moskitierę.

Moskitiera chroni pomieszczenie przed owadami i zanieczyszczeniami z zewnątrz.

Kolorystyka rolet zewnętrznych: