Grupa architektów i projektantów wnętrz 27 lutego spotkało się w Dworze Artusa w Łodzi w związku z I edycją Akademii Projektanta Akant. Tematem pierwszego spotkania były “Nowoczesne systemy osłonowe okien i tarasów”.

Akademia Projektanta Akant to nowy projekt, który ma na celu edukowanie w zakresie nowoczesnych technik osłonowych osób związanych z projektowaniem i aranżacją wnętrz. Pierwsze spotkanie spotkało się z dużym entuzjazmem uczestników.

  • Cieszy nas tak duże zainteresowanie Akademią Projektanta – przyznaje Krzysztof Jaśkiewicz, główny organizator I edycji Akademii Projektanta Akant. – Dobrze dobrane osłony to ważny element wnętrza – zarówno w wymiarze funkcjonalnym, jak i dekoracyjnym. Uczestnicy spotkania wspominali, że często brakuje im dostępu do informacji na temat osłon, przez co stosują jedynie sprawdzone i znane sobie sposoby. Wiedza zdobyta podczas wykładów pozwoli im na wprowadzenie do projektów zupełnie nowych rozwiązań skrojonych na miarę potrzeb Klienta – dodaje.

Szkolenie składało się z kilku wykładów poświęconych poszczególnym osłonom. Omówiono zarówno osłony wewnętrzne – plisy Cosimo, żaluzje drewniane i rolety wolnowiszące, jak i rozwiązania zewnętrzne – screeny Hema Zip, rolety aluminiowe, pergole i markizy. Uczestnicy mogli także zdobyć wiedzę na temat dostępnych sposobów elektrycznego sterowania osłonami oferowanych przez markę Somfy oraz możliwości z zakresu Smart Home.

Na koniec spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobytą wiedzę oraz zestaw materiałów pozwalających na odświeżenie zdobytej wiedzy.