Światło dzienne znacząco wpływa na pracę ludzkiego organizmu – zarówno na zdrowie fizyczne, jak i psychiczne. Dostęp do niego, m.in. reguluje pracę układów w ciele, metabolizm czy wpływa na samopoczucie.

W tym wpisie skupimy się na rozwiązaniach osłonowych, które dają nam dostęp do naturalnego źródła światła.

Jakie są najpopularniejsze powody osłaniania okien? W przypadku tkaninowych osłon wewnętrznych zazwyczaj są to: chęć ograniczenia nagrzewania pomieszczeń, potrzeba poczucia prywatności czy zatrzymanie naświetlania, które uniemożliwia pracę na komputerze czy oglądanie telewizji. Żaden z wymienionych powodów, dla których wyposażamy przestrzeń okienną w osłony, nie zakłada jednocześnie całkowitego zaciemnienia wnętrza.

W jaki zatem sposób za pomocą osłon okiennych połączyć zaspokojenie najpopularniejszych oczekiwań z nimi związanych, z uzyskaniem dostępu do światła dziennego? Ważne, by wybrać odpowiedni wariant konkretnej osłony. Kluczowy jest rodzaj tkaniny, a dokładniej jej przezierność. Oto kilka propozycji wartych rozważenia:

PLISA COSIMO GEOMETRIC – pozwala w jednej osłonie połączyć dwie tkaniny. W kontekście dostępu do światła dziennego, warte rozważenia jest zestawienie tkaniny firankowej, z tą o większym stopniu zaciemnienia pomieszczeń. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest zapewnienie sobie w ciągu dnia poczucia prywatności i dostępu do naturalnego źródła światła, a wieczorem całkowite osłonięcie okna przed wzrokiem przechodniów.

tkaninowe oslony okienne 0001

ROLETA DZIEŃ NOC – jest to osłona tkaninowa, która składa się z poziomych pasów tkanin o różnej przezierności. W zależności od ustawienia pasów względem siebie, możliwe jest uzyskanie dostępu do światła dziennego i komfortu związanego z poczuciem prywatności jednocześnie.

tkaninowe oslony okienne 0002

ROLETA Z TKANINĄ SCREEN – roleta wewnętrzna z tkaniną screen skutecznie chroni przed nadmiernym nagrzewaniem i naświetlaniem pomieszczeń, a przy tym pozwala zachować dostęp do światła dziennego. W ciągu dnia gwarantuje również poczucie prywatności.

tkaninowe oslony okienne 0003

Tkaninowe osłony okienne dają wiele możliwości. Mogą jednocześnie obniżać temperaturę we wnętrzu w upalne dni i dawać poczucie komfortu związanego z kontaktem ze światłem dziennym. Istotne jest odpowiednie dopasowanie tkaniny, w którym profesjonalnie pomogą doradcy firmy Akant.