Firma startowała pod koniec lat 90-tych, jako nieduże przedsiębiorstwo produkujące osłony okienne na Pomorzu. Pracowitość, dbałość o ciągły rozwój i podwyższanie jakości sprawiło, że po niemal ćwierćwieczu Akant posiada setki dystrybutorów na całym świecie.

Na drodze rozwoju powstały dwie profesjonalne hale produkcyjne. Stale poszerzała się oferta i powiększał zespół. Każda kolejna osoba wnosiła coś, co pozwoliło nam się uczyć, rozwijać i zainspirować. Nowoczesny park maszynowy, praca i wiedza doświadczonej kadry i ciągłe ulepszanie każdego elementu, pozwoliły nam dołączyć do grupy czołowych polskich producentów osłon okiennych, z czego jesteśmy niezmiernie dumni.

To wszystko wydarzyło się tu, w Polsce, dzięki ludziom, z którymi się zetknęliśmy i ich sumiennej pracy. Dziś, w Święto Pracy, dziękujemy wszystkim tym, którzy choć przez chwilę pomagali nam budować Akant. Tym, których pomysły pozwoliły zrobić krok do przodu. Tym, którzy na co dzień wkładają mnóstwo serca i energii, by robić kolejne kroki.