Rolety czy żaluzje? Wybór zasłon do naszych mieszkań do nie lada wyzwanie! A gdyby tak okazało się, że wcale nie trzeba wybierać? Żaluzje plisowane to połączenie rolet i żaluzji. Zapewniają nam bardzo dużą swobodę działania. Charakterystyczny kształt harmonijki sprawia, że możemy je przesuwać zarówno w górę, jak i w dół. Dodatkowo możemy też zasłonić jedynie połowę okna, dzięki czemu jednocześnie ochronimy się przed obserwatorami z zewnątrz i wpuścimy światło do naszego wnętrza.

Plisy — dlaczego warto?

Przy aranżacji naszego wnętrza przeważnie zależy głównie nam na estetyce i wygodzie. Oczywiście każdy z nas ma inne upodobania: niektórzy preferują wnętrza w stylu skandynawskim, a inni czują szybsze bicie serca na widok mieszkań urządzonych w stylu vintage. Ogromną rolę w kwestii tego, jaki charakter zyska nasze wnętrze, odgrywają dodatki. Wybór rozwiązania, które zagości na naszych oknach i stanie się strażnikiem naszej prywatności, a także regulatorem natężenia światła w pomieszczeniu nie jest wcale oczywisty. Pierwszą batalię toczymy zwykle pomiędzy żaluzjami i roletami. Jeśli wybór ten okazuje się być dla nas zbyt ciężki — nic straconego!. Plisy dają nam niemalże nieograniczone możliwości aranżacyjne. Wiele opcji montażu pozwala na wykorzystanie plis w nawet najbardziej niestandardowych wnętrzach: sprawdzą się na oknach dachowych, na oknach o trójkątnych kształtach, a nawet na okiennicach trapezowych. Plisy będą więc doskonałym uzupełnieniem wnętrz nowoczesnych, a także pomieszczeń urządzonych w stylu tradycyjnym. Designerzy chętnie polecają żaluzje plisowane swoim klientom, ponieważ to ponadczasowe i niezawodne rozwiązanie.

Żaluzje plisowane — funkcjonalność i estetyka

Plisy w niczym nas nie ograniczają, a wręcz przeciwnie — stwarzają mnóstwo możliwości. Z jednej strony są neutralne jak Szwajcaria, a z drugiej możemy z nich tworzyć wariacje z iście ułańską fantazją. Ale odchodząc już od geograficznych porównań: plisy jako jedyne pozwolą nam na zasłonięcie wybranej części okna. Chcemy cieszyć się pięknym, słonecznym dniem, ale niekoniecznie podoba nam się sąsiad, który ze swojego ogródka robi inspekcję naszego talerza? Nic prostszego! Przesuwamy plisę tylko od góry i to my królujemy nad sytuacją. Plisy łączą w sobie funkcjonalność i estetykę. Zależy nam na termoilzacji? Żaluzja plisowana w zimne dni odda ciepło do naszego wnętrza, a w upalne, popołudnie zapewni nam upragnienie ochłodzenie. Duży wybór tkanin plisowanych sprawa, że bez trudu dobierzemy plisy “skrojone na miarę” naszego wnętrza. Ich niekwestionowaną zaletą jest także łatwość, z jaką utrzymamy je w czystości — tkaniny są impregnowane, dzięki czemu szybko usuniemy z nich każde zabrudzenie.

Żaluzje plisowane bez trudu dopasujemy do nawet najbardziej awangardowego wnętrza. Stanowią piękny dodatek i uzupełnienie wystroju mieszkania, ale przede wszystkim bardzo dobrze spełniają swoją funkcję. Plisy to ponadczasowe rozwiązanie, które zostanie z nami na wiele lat.