Uniwersalność – to hasło przewodnie twórców kolekcji plis Cosimo. Rozwiązanie z założenia miało dawać jak najwięcej możliwości dopasowania do indywidualnych potrzeb Klientów. Plan udało się zrealizować. Plisa Cosimo jest dziś jedną z najpopularniejszych i najbardziej funkcjonalnych osłon wewnętrznych. Najnowsza kampania ją promująca ma na celu metaforycznie zaprezentować funkcjonalności rozwiązania.

Startująca wraz z początkiem czerwca kampania promująca plisy Cosimo pt. “Dopasowana do różnych kształtów” miała na celu podkreślenie uniwersalności żaluzji plisowanych. Pomysłodawczyni kampanii Anna Maria Brańka chciała za pomocą modowej metafory pokazać uniwersalność plisy. Do realizacji tego pomysłu zaprosiła znanego i cenionego fotografa Wojciecha Gruszczyńskiego, który specjalizuje się właśnie w fotografii modowej. W jego artystycznej wizji plisa Cosimo pojawiła się na pierwszym planie w formie sukni. Ubrana w nią modelka pozowała w surowych loftowych wnętrzach, na tle których plisowa suknia była niczym wisienka na torcie. Suknię stworzyła stylistka Olga Kurenna.

Uniwersalność plisy ujawnia się w wielu aspektach – ilości sposobów montażu, spełnianych funkcjach, różnorodności okien, które można nią osłonić czy bogatej palecie kolorystycznej dostępnych tkanin. Plisa tym samym może być, podobnie, jak suknia modelki, całkowicie skrojona na miarę. Może być dopasowana do kształtów, preferencji kolorystycznych, zadań, jakie ma spełniać. Odpowiednio dobrana będzie elementem ozdobnym wnętrza, podkreślając jego styl, ukrywającym mankamenty i podkreślającym atuty.

Oferta plis Cosimo to niemal 50 unikatowych kolekcji wysokiej jakości tkanin oraz 3 rodzaje profili – Cosimo, Cosimo One oraz Cosimo Cord Control. Wśród tkanin znaleźć można propozycje o różnym stopniu przepuszczalności światła – od typu firankowego po całkowicie zaciemniające. Dostępne są rozmaite faktury, poświaty oraz niezwykle bogata kolorystyka, dzięki czemu plisę można dopasować do każdej aranżacji.

Elementem wyróżniającym plisę spośród innych osłon okiennych jest możliwość przesłonięcia dowolnej części okna. Standardowe rozwiązania pozwalają na osłonięcie dowolnej powierzchni od górnej części okna. W przypadku plisy, mechanizm umożliwia przesłonięcie zarówno górnej przestrzeni okna, jak i dolnej czy jedynie środkowej.

Producent plisy Cosimo firma Akant zapowiada dalsze rozwijanie produktu. Jeszcze pod koniec tego roku ma pojawić się nowa kolekcja tkanin.