Firma Akant zaprezentowała dwa nowe katalogi do plis Cosimo. Aktualna oferta obejmuje przeszło 700 tkanin. Bogata kolorystyka, rozmaite faktury i funkcje zostały wydane w nowoczesnej formie znacznie ułatwiającej wybór odpowiedniej tkaniny. Katalogi pojawią się w sprzedaży już 17 czerwca.

10 czerwca 2020 roku firma Akant zaprezentowała najnowsze katalogi tkanin plisowanych – jeden z katalogów zawiera zbiór tkanin standard, drugi natomiast tkaniny honeycomb. Łącznie obejmują ponad 700 propozycji. Katalogi odpowiadają na aktualne potrzeby Klientów, zapewniając im dostęp do najwyższej jakości tkanin, które można dopasować do nawet najbardziej wymagających wnętrz i wyszukanych potrzeb.

  • Zależało nam, by w nowej wersji katalogu każdy Klient znalazł coś dla siebie – tłumaczy Anna Maria Brańka, Dyrektor Sprzedaży Detalicznej i Marketingu. – Bogata paleta kolorystyczna tkanin oraz szeroki wybór faktur i funkcji, jakie mogą spełniać osłony jest ukłonem dla różnorodności potrzeb. Użytkownicy naszych osłon zamieszkują różne części świata, inspirują się różnymi trendami, mają odmienne style życia. Nowa oferta tkanin uwzględnia wszystkie te aspekty tworząc ofertę, z której każdy może wybrać dokładnie to, czego potrzebuje.

Część nowości to unikatowe propozycje na rynku. Warto wspomnieć o połyskującej tkaninie Tusah Topar. Inspiracją do jej stworzenia był blask kryształu i elegancja kamieni szlachetnych. Jednak to nie aspekt wizualny sprawia, że warto przyjrzeć się jej bliżej. Opatentowana powłoka Topar Plus perfekcyjnie zabezpiecza tkaninę. Sprawia, że woda oraz płyny na bazie oleju nie wnikają w tkaninę i w prosty sposób można je usunąć. Co ważne – tkanina jest powlekana z obu stron, przez co w całości jest odporna na zanieczyszczenia .

Ciekawą pozycją pośród nowości jest także tkanina Noblige DB, która posiada specjalną powłokę Stained Stop blokującą wchłanianie wody przez tkaninę. Dzięki temu łatwiej utrzymać ją w czystości, co wydłuża żywotność osłony. Noblige jest tkaniną niepalną. Przez odporność na wilgoć świetnie sprawdza się w kuchniach czy łazienkach.

Katalogi tkanin plisowanych Akant zostały wydane w zupełnie nowej formie. By ułatwić Klientom znalezienie odpowiedniej tkaniny, posegregowano je kolorystycznie, nie według kolekcji, jak to miało miejsce dotychczas. W katalogach znajduje się aż 13 przekładek, które przypisane są określonym paletom kolorystycznym.

Nowa kolekcja tkanin pojawi się w sprzedaży już 17 czerwca.