Ostatnie miesiące w dziedzinie wystroju wnętrz, zdecydowanie należą do stylu japandi. Hybryda inspiracji japońskich i stylu skandynawskiego pokazuje, jak zaaranżować wnętrze przyjazne, harmonijne i nawiązujące do natury. Sprawdź, jak dobrać osłony okienne pasujące do takiej przestrzeni.

Styl japandi koresponduje ze znaną już ideą slow, w której dąży się do połączenia z naturą, odnalezienia spokoju i równowagi. Wnętrza japandi są harmonijne i przytulne. Sama nazwa pochodzi od słów Japan i Scandinavia i wskazuje na inspiracje, które stworzyły nowy trend.

Jak zatem wygląda wnętrze w stylu japandi? Jest minimalistyczne i nie brakuje w nim elementów naturalnych. Ograniczona ilość barw w odcieniach beżu, szarości, bieli czy czerni w towarzystwie naturalnych materiałów, jak drewno, bambus, glina czy len tworzą prostą i przytulną przestrzeń, która pozwala wyciszyć się i odpocząć. Ważne jest wyeliminowanie zbędnych przedmiotów, postawienie na proste bryły i docenienie rękodzieła czy elementów, które mają długą historię.

Rolety realizacje poziom 20×8.5 cm
To, co jest także charakterystyczne dla przestrzeni zaaranżowanych w stylu japandi, to dobre doświetlenie. Okna nie są zasłonięte, gdy nie jest to niezbędne i otwierają wnętrze na to, co widoczne jest na zewnątrz. Jakie osłony wybrać do wnętrza japandi, gdy jednak zależy nam na prywatności czy ochronie przed nadmiernym naświetleniem?

Oto 3 propozycje rozwiązań osłonowych pasujących do stylu japandi:

ŻALUZJE DREWNIANE / BAMBUSOWE w naturalnych odcieniach drewna doskonale wpisują się w stylistykę japandi. Warto zwrócić szczególną uwagę na fakturę lameli. Im bardziej surowa i chropowata, tym lepiej. W stylu japandi najlepiej prezentują się jasne odcienie drewna. Istotny może okazać się także rodzaj dobranej drabinki. Sznurkowa w mniejszym stopniu ograniczy ograniczy dostęp do światła dziennego i pozwoli uzyskać efekt większej prostoty.


PLISY również często wykorzystywane są we wnętrzach japandi. Harmonijkowa struktura tkaniny tworzy poziome linie, które także są charakterystyczne dla opisywanego trendu. Warto wybierać tkaniny dające efekt naturalnych materiałów w jasnych odcieniach bieli, beżu i szarości. By odpowiednio doświetlić przestrzeń, można rozważyć tkaniny o dużej przezierności.


ROLETY przez swoją prostotę także będą odpowiednim wyborem. Warto wybierać jednolite tkaniny, bez zbędnych wzorów. Podobnie, jak w przypadku plis, dobrym wyborem będzie stonowana kolorystyka w barwach natury.

Dla kogo jest styl japandi? Dla każdego, kto poszukuje przestrzeni pozwalającej na osiągnięcie uczucia harmoni. Naturalne elementy i spokojna kolorystyka dadzą poczucie przytulności i porządku. Osłony w stylu japandi pozwolą na zaaranżowanie bezpiecznej przestrzeni umożliwiającej wypoczynek.