Pojawiające się w branży okiennej trendy mają wpływ na ofertę osłon, gdyż ich kolorystyka często dopasowywana jest właśnie do koloru ram okiennych. Jakie zatem tendencje widoczne są na rynku okiennym? Na które osłony warto zwrócić uwagę wybierając modne ramy okienne? Sprawdźcie!

Zastanawiając się, co w najbliższym czasie będzie na topie w branży osłonowej, dobrze jest odnieść się do panującej mody w zakresie aranżacji wnętrz oraz prześledzić kierunek, w którym zmierza branża okienna. Okna to element budynku, który wybierany jest na lata. Trendy w tej dziedzinie nie zmieniają się z roku na rok, jednak co jakiś czas pojawia się nowość, w stronę której chętnie zmierzają inwestorzy. W tym artykule nie będziemy analizować elementów konstrukcyjnych czy nowych technologii stosowanych w budowie profili okiennych. Skupimy się kolorystyce i designie.

Przez długie lata w polskich domach królowały białe ramy okienne, które miały rozjaśnić przestrzeń. Obecnie zauważalna jest coraz większa tendencja eksperymentowania w tej kwestii. Popularność bieli, choć wciąż duża, to ustępuje miejsca innym odcieniom. Które są obecnie w trendach? Zauważalny jest zwrot w stronę naturalnych barw ziemi oraz tekstur występujących w przyrodzie. Dużą popularnością cieszy się antracyt, będący kolorem węgla kopalnego, a także czerń i różne odcienie szarości. Kolory te doskonale wpasowują się w styl industrialny, nowoczesny, ale również w aranżacje skandynawskie.

Kolejnymi kolorami, które coraz częściej wybierane są w kontekście okien są różne odcienie brązu oraz warianty drewnopodobne. Dopasowanie koloru ram do podłóg i innych elementów wyposażenia nadaje przestrzeni spójności, a wybór odcieni drewnopodobnych ociepla wnętrze. Świetnie prezentują się one zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i tych bliższych stylistyce rustykalnej czy boho.

Które osłony okienne dobrze będą komponować się z oknami w trendach?

Jeśli zależy nam na dobraniu osprzętu osłon do koloru ram okiennych, w ofercie Akant dostępnych jest wiele odcieni pasujących do aktualnych trendów. Czerń, antracyt czy różne odcienie brązu dostępne są w niemal wszystkich rodzajach osłon, dlatego bez względu na to czy zdecydujemy się na żaluzje, plisy czy rolety, bez problemu dobierzemy odpowiedni kolor systemu.

Warto zwrócić również uwagę na tekstury i faktury osprzętów. W ofercie Akant dostępnych jest kilkanaście drewnopodobnych odcieni, na których występuje usłojenie podobne do naturalnego. W kwestii faktury systemów oprócz standardowej, można wybrać też wersję matową czy anodowaną, która może być zbliżona do struktury niektórych kamieni.

Poznajcie kilka propozycji kolorystyki systemów osłon okiennych dopasowanych do trendów związanych z oknami. Systemy dostępne są w salonach Partnerów Akant w całej Polsce: https://www.akant.com.pl/gdzie-kupic/