Żaluzje drewniane na stałe zagościły w naszych wnętrzach. Już od kilku sezonów, nieprzerwanie cieszą się uznaniem designerów i dekoratorów wnętrz. Nic dziwnego: łączą w sobie funkcjonalność i estetykę, a także dobrze spełniają swoją funkcję. Dzięki żaluzjom drewnianym samodzielnie wytworzymy unikatowy klimat w naszym domu, a także zyskamy detal, który uzupełni wystrój każdego pomieszczenia. Dobierając żaluzje powinniśmy zwrócić uwagę na charakter naszego wnętrza, a także indywidualne upodobania domowników.

Żaluzje drewniane – jak wybrać?

Drewno to niezawodne i ponadczasowe tworzywo. Dzięki temu, że jego teksturę możemy modyfikować na wiele sposobów – znajdzie zastosowanie w każdej aranżacji. Drewniane dodatki z pewnością ocieplą nasze wnętrze, a ich klasyczny charakter sprawi, że będą nam służyć prze długi czas.

Od żaluzji powinniśmy oczekiwać, że spełnią przede wszystkim dwie funkcje:

  • dopełnią design naszego wnętrza,
  • zapewnią nam kontrolę nad światłem i pozwolą zadbać o naszą prywatność.

Na szczęście obecnie nie musimy już wybierać pomiędzy funkcjonalnością, a estetyką. Żaluzje drewniane występują w niemalże nieskończonej kombinacji barw, a ich zdolność do zaciemnienia pomieszczenia jest doceniania przez ludzi na całym świecie.

Żaluzje drewniane dostępne są w różnych wariantach, a podstawowa różnica polega na grubości lameli. Otwiera to przed nami wiele możliwości aranżacyjnych. Szerokie lamele sprawdzą się najlepiej na dużych oknach. Większa powierzchnia sprawi, że pokaźne żaluzje „nie przytłoczą” naszego wnętrza. W przypadku, gdy jesteśmy posiadaczami mniejszych okien, lepiej zaprezentują się na nich żaluzje z węższymi lamelami. Jednak nie bójmy się eksperymentów: drobniejsze akcenty w żaluzjach mogą okazać się doskonałą ozdobą okien balkonowych.

Żaluzje drewniane – najważniejsze zalety

Stawiając na żaluzje drewniane, przejmujemy kontrolę nad poziomem światła w pomieszczeniu. Ruchome lamele umożliwią nam regulację ilości światła dziennego, którą chcemy zaprosić do naszego wnętrza. Zyskujemy także władzę nad kątem padania promieni słonecznych, dzięki czemu możemy operować światłem w zależności od naszego nastroju i potrzeb. Wyobraźmy sobie leniwy, letni poranek, w którym magiczna gra światła i cienia toczy się na naszych oczach. Do tego kubek ciepłej, aromatycznej kawy w naszych dłoniach i dzień od razu staje się bardziej wyjątkowy.

Żaluzje drewniane pozwolą nam także utrzymać optymalną temperaturę naszego pomieszczenia. Posiadają właściwości termoizolacyjne, przez co w upalne dni delikatnie wychłodzą wnętrze, a w zimie oddadzą temperaturę do środka, sprawiając, że nasza przestrzeń będzie ciepła i przytulna.

Połączenie funkcjonalności, walorów estetycznych, a także szeroki wybór materiałów i obfita paleta barw czynią z żaluzji drewnianych doskonały dodatek, który sprawdzi się niemalże w każdym wnętrzu. Żaluzje drewniane są również bardzo proste w montażu, a ich użytkowanie jest łatwe i przyjemne.